Kasımpaşaspor Tarihçesi

Newpage

Süper Amatör Grup Üyesi
Katılım
13 Mar 2018
Mesajlar
33
Beğeniler
0
Yaş
39
#1

Kasımpaşa Spor Kulübü adını almış olduğu semtte 1921 yılında kurulmuştur. Altıntuğ Kulübü ile Kasımpaşa Terbiye-i Bedeniye Kulübü birleşerek Kasımpaşa Kulübünü kurulmasını sağlamışlardır. Futbol dışında güreş ile de ilgilenmektedir. Kulübün renkleri lacivert beyazdır. Maçlarını Kasımpaşa’da bulunan Recep Tayyip Erdoğan stadında oynamaktadır. Daha önce alt liglerde birçok defa şampiyonluk yaşamış bir kulüptür. Logosu ile süreç içinde birçok kez değişmiş ve şimdiki halini almıştır. İstanbul’daki büyük kulüpler nedeniyle taraftar sıkıntı çekmekte olup, son dönemde daha fazla taraftar toplamayı başarmıştır.Takıma kısaca “paşa” da denilmektedir.
Kasımpaşa Spor Kulübü’nün Süper Lig Serüveni
Kasımpaşa
Spor Kulübü alt liglerde uzun süre mücadele etmiştir. İlk defa 1964 yılında alt lige düştükten sonra 2007 yılında tekrardan Süper Lige yükselme başarısı göstermiştir. Zaman zaman alt liglere düşen ekip tekrar Süper lige çıkmayı başarmaktadır. Şuan Süper Ligde mücadelesini sürdürmektedir. Alt liglerde toplam 7 şampiyonluğu olan ekibin Süper ligde henüz bir başarısı bulunmamaktadır. Bünyesinde birçok milletten oyuncular bulunmaktadır. Anadolu’nun orta halli takımlarından bir tanesidir. Zaman zaman iyi oyuncu gruplarıyla iyi işler yapmaktadır. Fakat bir noktadan sonra ileri gidememektedir. Bu sebepten dolayı Süper Ligde ciddi bir başarısı yoktur.
Bir Proje: Kasımpaşa
Kasımpaşa
Spor Kulübü ciddi bir projenin ürünü olan bir takımdır. Bir projeyle bir grup iş adamı bu takımı almış ve maddi olarak desteklemişlerdir. İlk zamanlarda işler yolunda giderken en büyük eksikliği taraftar konusunda görmüşlerdir. Taraftar desteği olmadan bir noktaya kadar gelebilen kulüp daha ileriye gidemeyince proje mali olarak biraz küçültülmek zorunda kalmıştır. Şimdilerde düşük bir bütçe ile mücadele etmektedir. Zaman zaman büyük takımlara karşı etkili olsalar da genel olarak orta halli bir takımdır.